Lokalizacja i w pobliżu osiedla

Inwestycja Pomorska Park wzniosła się we wschodniej części miasta, między ul. Pomorską i Telefoniczną. To położenie gwarantuje mieszkańcom wygodne połączenia drogowe z centrum miasta oraz z pozostałymi dzielnicami. Bliska okolica to tereny dobrze zagospodarowane, na których funkcjonują liczne punkty handlowe oraz usługowe. W okolicy ulicy Pomorskiej są zlokalizowane: placówka pocztowa oraz wiele sklepów, w których można zrobić większe i drobne zakupy. Na osoby spragnione odpoczynku czekają okoliczne parki: Park im. Jana Matejki, Park Baden-Powella, Park im. Stanisława Staszica i położone nieco dalej: Park Ocalałych oraz Park Helenów. Dobrą wiadomością dla rodzin z dziećmi jest informacja o pobliskich placówkach edukacyjnych. W sąsiedztwie funkcjonuje szkoła podstawowa, liceum oraz przedszkola. W okolicy znajduje się Miasteczko Akademickie Uniwersytetu Łódzkiego oraz poszczególne wydziały, biblioteka oraz pływalnia.

Osiedle Pomorska Park gwarantuje mieszkańcom wygodny dostęp do infrastruktury miejskiej. Ta lokalizacja zapewnia nie tylko możliwość wypoczynku w cichej i spokojnej okolicy, na osiedlowej ławeczce w cieniu drzew lub w pobliskim parku, ale umożliwi również wygodny dojazd do łódzkich atrakcji turystycznych i do obiektów kulturalnych. W zasięgu kilkunastominutowej przejażdżki samochodem znajdują się niezwykle interesujące muzea: Muzeum Fabryki przy ulicy Drewnowskiej, Muzeum Animacji Se-ma-for przy ulicy Targowej i Muzeum Włókiennictwa Biała Fabryka przy ulicy Piotrkowskiej.

Komunikacja

Osoby korzystające na co dzień z komunikacji miejskiej mogą przemieszczać się tramwajami z przystanków zlokalizowanych przy ulicy Pomorskiej. Odjeżdżają stąd linie w kierunku Śródmieścia, Polesia i Łodzi Górnej. Mieszkańcy, którzy preferują poruszanie się samochodem również mogą liczyć na udogodnienia. W okolicy znajdują się stacje benzynowe, a dojazd do centrum zajmuje około 10 minut. Kwadrans wystarczy, by dotrzeć do ulicy Piotrkowskiej, w podobnym czasie można dojechać na dworzec PKP Łódź Fabryczna oraz do centrum handlowego Manufaktura. Osoby spragnione rozrywki mogą wybrać się do łódzkiej Atlas Areny, do której można dojechać w nieco ponad 20 minut. Wyjazd na trasy podmiejskie również nie jest problemem. Ulica Pomorska łączy się z drogą krajową numer 14, którą można dojechać do Strykowa i Łowicza oraz do węzła autostrady A2 biegnącej w kierunku Warszawy i Poznania.

zamknij
Wyślij zawartość schowka
na swój email